بهترین راه برای اینکه در این شرایط حساس کنونی(!) زیادی حرص و جوش نخورید، این است که کانال های خبری را حذف کنید. البته منظورمان کانال های خبری ای است که در فضای مجازی عضو آنها شده اید؛ وگرنه شبکه خبر خودمان که ثابت کرده حتی در هنگام وقوع بزرگترین اتفاقات در کشور، برنامه های روتین اش مثل بازپخش میزگرد در مورد وضعیت مهدکودک ها را قطع نمی کند. پس، از کانال های خبری خارج شوید و از دنیای بی خبریِ بازار سکه و ارز و تحولات اقتصادی در کشور، لذت ببرید. اصلاً از قدیم هم گفته اند بی خبری، خوش خبری است!
تلویزیون را هم از پریز بکشید. الان هرکدام از شبکه های تلویزیون را که نگاه کنید، یا دارند ظروف 24 پارچه تبلیغ می کنند و در کنارش غذاهای عجیب و غریبی آموزش می دهند که آب از لب و لوچه آدم جاری می شود و قیمت تهیه مواد اولیه هرکدام شان، با قیمت کلیه سمت راستی تان برابری می کند. یا فیلم و سریال پخش می کنند که سبک زندگی شخصیت های فیلم اندازه فاصله لاهیجان تا جزیره ابوموسی، از سبک زندگی 80 و خرده ای میلیون نفر فاصله دارد. پس راحت ترین کار این است که تلویزیون هم تماشا نکنید و کلاً  دوشاخه اش را از پریز بکشید. البته برای اطلاع از آخرین خبرها در مورد مهدکودک ها، یک وقت هایی یواشکی شبکه خبر را تماشا کنید.
سعی کنید در خانه غذا هم نپزید. تند نروید بابا! منظورمان این نبود لاکچری بازی در بیاورید و از بیرون غذا سفارش بدهید. باید نهایت تلاشتان را بکنید که مثل گل گیاه فتوسنتز کنید و تمام انرژی خود را از نور خورشید جذب کنید. با این روش دیبگر مجبور نیستید غذا بپزید و بدتر از آن، از سوپر مارکت مواد غذایی بخرید. و وقتی خرید نکنید، از قیمت ها هم خبردار نمی شود و دیگر عین خیالتان هم نخواهد بود که سیب کیلویی 9800 تومان است، یا مثلاً هر شانه تخم مرغ 15100 تومان شده. اوه! از قیمت ها با خبر شدید و الان دارید حرص و جوش می خورید؟ شوخی کردیم، اصلاً این قیمت ها واقعی نیستند! اینها برای زمانی است که ما داریم این مطلب را می نویسیم. تا وقتی که شما بخوانید مطمئنا چند برابر شده!
حالا اگر نمی توانید فتوستز کنید، به جای فکر کردن به قیمت گوشت و مرغ، بروید سراغ رژیم سبزیجات. الآن دو سوم مردم جهان برای پز هم که شده می گویند خام گیاه خوارند. تقارن این مد احمقانه را با وضعیت بد اقتصادی به فال نیک بگیرید و بروید سمت خام گیاه خواری. درخانه سبزیجات و صیفی جات بکارید و در این زمینه خودکفا شوید. حالا اگر مشکل کمبود وزن و سوء هاضمه دارید تقصیر خودتان است. می خواستید آن موقع که ارزانی بود، بخورید و ذخیره کنید برای این روزها. ما که مشاور تغذیه نیستیم برای این یکی هم راهکار ارائه بدهیم.
بعد از فروختن ماشینتان برای گذران زندگی با پولش، به جای غر زدن به قیمت پراید 40 میلیونی، به روزهایی فکر کنید که هنوز ماشین نداشتید و در گرما و سرما و برف و باران پای پیاده گز می کردید. میبینید که از آن شرایط سخت جان سالم به در برده اید، بعد از این هم می شود بدون ماشین زندگی کرد. حالا اگر احیانا از همان اول زندگی ماشین داشتید و اصلا زندگی پیاده را تجربه نکرده اید دیگر مشکل از خودتان است. میخواستید از اول ماشین نخرید. اون روز که جیک جیک مستونتون بود، فکر زمستونتون بود؟
اما در نهایت اگر قطع رابطه با دنیای مجازی و واقعی و خانه نشینی، هنوز نتوانسته شما را متقاعد کند که اوضاع همچین زیاد هم بد نیست و باز هم می شود نفسی کشید و حرص و جوش کمتری خورد، وقت آن رسیده که به حرف آن آقازاده معروف که از قضا پسر سفیر ایران در ونزوئلا هم هست عمل کنید و اگر نمی توانید پول در بیاورید، دور از جونتان بهتر است از این دنیای فانی خداحافظی کنید و دست از دار و ندارتان بشویید و به دیار باقی بشتابید. با عجله هم بشتابید و فرصت را غنیمت بشمارید. الان که قیمت کفن و دفن دچار ثبات شده بهترین وقت مردن است. یکی دو هفته بعد معلوم نیست نرخ ها ثابت بماند. شاید آن موقع زنده بودنتان به صرفه تر از مردنتان بود!